Please use this identifier to cite or link to this item: http://srd.pgasa.dp.ua:8080/xmlui/handle/123456789/13261
Title: Digital transformation of core activities of small and medium-sized entrepreneurs: tools and methods
Other Titles: Цифрова трансформація основної діяльності малих та середніх підприємців: інструменти та методи
Authors: Maksymenko, Diana
Максименко, Діана Вікторівна
Osadchyi, Yevheni
Осадчий, Євгеній Сергійович
Metelskyi, Andrii
Метельський, А. І.
Keywords: sales operations
entrepreneurship
procurement logistics operations
supply chain
manufacturing
production operations
digital technology integration
підприємництво
виробничі операції
операції з продажу
постачання
операції закупівельної логістики
інтеграція цифрових технологій
виробництво
Issue Date: Apr-2024
Publisher: Придніпровська державна академія будівництва та архітектури
Citation: Maksymenko D. Digital transformation of core activities of small and medium-sized entrepreneurs: tools and methods / D. Maksymenko, Y. Osadchyi, A. Metelskyi // Економічний простір. – 2024. - № 191. - С. 250-255
Abstract: EN: The digital transformation of the core activities of small and medium-sized entrepreneurs is in an active phase, driven by several reasons, including increased investments in digital technologies, growth in data volumes and analysis options, heightened competitive pressure, the pace of technological change, the popularity of digital communication channels, and responses to global trends. Therefore, the research aims to identify the tools and methods for the digital transformation of the core activities of small and medium-sized entrepreneurs (specifically, the business processes that constitute their primary operations and generate the main revenue stream). Within the research, it is emphasized that the digital transformation of the core activities of small and medium-sized entrepreneurs is based on the rethinking and transformation of fundamental business processes. The authors have demonstrated that considering the extensive scope of such entrepreneur’s activities, this means that they must quickly change their business approaches without jeopardizing their overall viability.
UK: Цифрова трансформація основної діяльності малих та середніх підприємців перебуває в активній фазі, і це зумовлене рядом причин. Серед них збільшення інвестицій у цифрові технології, зростання обсягів даних та опцій їх аналізу, посилення конкурентного тиску, швидкість змін технологій, популярність цифрових каналів комунікації та реакція на глобальні тренди. Відтак, мета дослідження полягає в ідентифікації інструментів та методів цифрової трансформації основної діяльності малих та середніх підприємців (а саме бізнес-процесів, які складають їх основний бізнес і створюють основний потік доходів). У межах дослідження наголошується, що цифрова трансформація основної діяльності малих та середніх підприємців ґрунтується на переосмисленні та перетворенні основних бізнес-процесів. Підтверджено, що враховуючи невеликий обсяг діяльності таких підприємців, це означає, що вони повинні швидко змінити свої підходи до ведення бізнесу, не створюючи при цьому проблем у загальній життєздатності. Констатовано, що підприємцям необхідно аналізувати та змінювати свої основні бізнес-процеси. Для малих і середніх підприємців такі процеси піддаються змінам завдяки інтеграції цифрових технологій у всі аспекти виробництва та виробничих операцій, збутової діяльності та операцій з продажу, сервісу та обслуговування клієнтів, постачання та операцій закупівельної логістики. Зроблено висновок, що цифрова трансформація основної діяльності малого та середнього підприємця концептуально є зміною у способі його роботи, у підходах до обслуговування клієнтів та до виробництва продуктів або послуг. Разом з тим, з практичного погляду, кожна така зміна спрямована на те, щоб усі окреслені бізнес-процеси були оптимізовані та пристосовані до цифрового середовища, з метою збереження або підвищення загальної життєздатності підприємця. У дослідженні зазначено, що загальна життєздатність малих та середніх підприємців визначається їх здатністю до успішної функціональності та розвитку в умовах ринкової конкуренції й змінного бізнес-середовища. Перспективи подальших досліджень полягають у дослідженні специфічних інструментів та методів цифрової трансформації для різних галузей малого та середнього бізнесу, з урахуванням їхніх особливостей та потреб.
URI: http://srd.pgasa.dp.ua:8080/xmlui/handle/123456789/13261
Other Identifiers: http://www.prostir.pdaba.dp.ua/index.php/journal/article/view/1577
DOI: https://doi.org/10.32782/2224-6282/191-41
Appears in Collections:№ 191

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Maksymenko.pdf420,18 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.