Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://srd.pgasa.dp.ua:8080/xmlui/handle/123456789/3496
Назва: Исследование изменения условий микроклимата в помещениях при аварийном отключении системы теплоснабжения
Інші назви: Дослідження зміни умов мікроклімату в приміщеннях при аварійному відключенні системи теплопостачання
Study of changes indoor climate during a power failure heating system
Автори: Беликов, Анатолий Серафимович
Бєліков, Анатолій Серафимович
Belikov, Anatoliy
Колесник, Инна Александровна
Колесник, Інна Олександрівна
Kolesnik, Inna
Ключові слова: теплотехнические характеристики
строительные материалы
микроклимат
ограждающие конструкции
будівельні матеріали
огороджувальні конструкції
мікроклімат
теплотехнічні характеристики
construction materials
thermal performance
microclimat
walling
Дата публікації: вер-2015
Бібліографічний опис: Беликов А. С. Исследование изменения условий микроклимата в помещениях при аварийном отключении системы теплоснабжения / А. С. Беликов, И. А. Колесник // Строительство, материаловедение, машиностроение : сб. науч. тр. / Приднепр. гос. акад. стр-ва и архитектуры. – Днепр, 2015. – Вып. 84. – С. 12-21. – (Энергетика, экология, компьютерные технологии в строительстве).
Короткий огляд (реферат): RU: Цель. При оценке условий микроклимата на соответствие ДСН 3.3.6.042-99 «Санитарные нормы микроклимата производственных помещений» одним из требований к параметрам микроклимата является температура внутренней поверхности ограждения. Для обеспечения нормативных параметров микроклимата в зданиях и сооружениях в холодный период года работает система отопления. В то же время, как показывает мировой опыт в Украине до настоящего времени не решен вопрос экономии энергоресурсов, что ведет к необоснованному использованию теплоносителей без учета температурного режима в помещениях и потери тепла через ограждающие конструкции. Поэтому возникла необходимость провести исследования изменения температуры на внутренних поверхностях помещений при охлаждении вследствие отключения системы отопления, что позволяет оценить соответствие микроклимата в помещении санитарным нормам и при необходимости управлять процессом обеспечения и поддержания его параметров. Методика. Теоретические и экспериментальные исследования проводились на основе фундаментальных знаний в области тепловых процессов и методик решения задач теплообмена, моделирования динамических процессов, метода и анализа случайных процессов, методов математической статистики и прогноза. Результаты. На основе проведенных исследований полученные значения и зависимости температуры внутренней поверхности ограждающих конструкций положены в основу оценки охлаждения внутренней поверхности стен, которые могут быть использованы для оценки микроклимата помещений при нестационарном режиме эксплуатации. Научная новизна. В результате проведенных исследований установлено, что в процессе воздействия окружающей среды и климатических условий при длительной эксплуатации в строительных конструкциях вследствие структурных изменений (уплотнение, перестройка минералогического состава, карбонизации, миграции влаги и т.д.) происходят значительные изменения теплотехнических характеристик от первоначальных, что снижает их термическое сопротивление и существенно влияет на обеспечение нормальных условий микроклимата в помещении (изменение коэффициента теплопроводности в сторону увеличения от 20,7% до 48,6%). Практическая значимость. Проведенные исследования изменения теплотехнических свойств строительных материалов ограждающих конструкций расчетным и экспериментальным методами показали высокую их сходимость (погрешность не превышает 5%), что позволяет применять предложенный экспериментальный метод для экспресс оценки теплотехнических свойств строительных материалов ограждающих конструкций.
UK: Мета. При оцінці умов мікроклімату на відповідність ДСН 3.3.6.042-99 «Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень» однією з вимог до параметрів мікроклімату є температура внутрішньої поверхні огородження. Для забезпечення нормативних параметрів мікроклімату в будівлях і спорудах в холодний період року працює система опалення. У той же час, як показує світовий досвід в Україні до цього часу не вирішено питання економії енергоресурсів, що веде до необґрунтованого використання теплоносіїв без урахування температурного режиму в приміщеннях і втрати тепла через огороджувальні конструкції. Тому виникла необхідність провести дослідження зміни температури на внутрішніх поверхнях приміщень при охолодженні внаслідок відключення системи опалення, що дозволить оцінити відповідність мікроклімату в приміщенні санітарним нормам і при необхідності керувати процесом забезпечення і підтримки його параметрів. Методика. Теоретичні та експериментальні дослідження проводилися на основі фундаментальних знань в області теплових процесів і методик вирішення завдань теплообміну, моделювання динамічних процесів, методу та аналізу випадкових процесів, методів математичної статистики і прогнозу. Результати. На основі проведених досліджень отримані значення і залежності температури внутрішньої поверхні огороджувальних конструкцій покладені в основу оцінки охолодження внутрішньої поверхні стін, які можуть бути використані для оцінки мікроклімату приміщень при нестаціонарному режимі експлуатації. Наукова новизна. В результаті проведених досліджень встановлено, що в процесі впливу навколишнього середовища і кліматичних умов при тривалій експлуатації в будівельних конструкціях внаслідок структурних змін (ущільнення, перебудова мінералогічного складу, карбонізації, міграції вологи і т.д.) відбуваються значні зміни теплотехнічних характеристик від первісних, що знижує їх термічний опір і суттєво впливає на забезпечення нормальних умов мікроклімату в приміщенні (зміна коефіцієнта теплопровідності в бік збільшення від 20,7% до 48,6%). Практична значимість. Проведені дослідження зміни теплотехнічних властивостей будівельних матеріалів огороджувальних конструкцій розрахунковим і експериментальним методами показали високу їх збіжність (похибка не перевищує 5%), що дозволяє застосовувати запропонований експериментальний метод для експрес оцінки теплотехнічних властивостей будівельних матеріалів огороджувальних конструкцій.
EN: Мета. При оцінці умов мікроклімату на відповідність ДСН 3.3.6.042-99 «Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень» однією з вимог до параметрів мікроклімату є температура внутрішньої поверхні огородження. Для забезпечення нормативних параметрів мікроклімату в будівлях і спорудах в холодний період року працює система опалення. У той же час, як показує світовий досвід в Україні до цього часу не вирішено питання економії енергоресурсів, що веде до необґрунтованого використання теплоносіїв без урахування температурного режиму в приміщеннях і втрати тепла через огороджувальні конструкції. Тому виникла необхідність провести дослідження зміни температури на внутрішніх поверхнях приміщень при охолодженні внаслідок відключення системи опалення, що дозволить оцінити відповідність мікроклімату в приміщенні санітарним нормам і при необхідності керувати процесом забезпечення і підтримки його параметрів. Методика. Теоретичні та експериментальні дослідження проводилися на основі фундаментальних знань в області теплових процесів і методик вирішення завдань теплообміну, моделювання динамічних процесів, методу та аналізу випадкових процесів, методів математичної статистики і прогнозу. Результати. На основі проведених досліджень отримані значення і залежності температури внутрішньої поверхні огороджувальних конструкцій покладені в основу оцінки охолодження внутрішньої поверхні стін, які можуть бути використані для оцінки мікроклімату приміщень при нестаціонарному режимі експлуатації. Наукова новизна. В результаті проведених досліджень встановлено, що в процесі впливу навколишнього середовища і кліматичних умов при тривалій експлуатації в будівельних конструкціях внаслідок структурних змін (ущільнення, перебудова мінералогічного складу, карбонізації, міграції вологи і т.д.) відбуваються значні зміни теплотехнічних характеристик від первісних, що знижує їх термічний опір і суттєво впливає на забезпечення нормальних умов мікроклімату в приміщенні (зміна коефіцієнта теплопровідності в бік збільшення від 20,7% до 48,6%). Практична значимість. Проведені дослідження зміни теплотехнічних властивостей будівельних матеріалів огороджувальних конструкцій розрахунковим і експериментальним методами показали високу їх збіжність (похибка не перевищує 5%), що дозволяє застосовувати запропонований експериментальний метод для експрес оцінки теплотехнічних властивостей будівельних матеріалів огороджувальних конструкцій.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://srd.pgasa.dp.ua:8080/xmlui/handle/123456789/3496
Інші ідентифікатори: http://smm.pgasa.dp.ua/article/view/62589
Розташовується у зібраннях:Вып. 84

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Belikov.pdf559,08 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.